
Ginekologia onkologiczna
W ramach leczenia schorzeń nowotworowych narządów płciowych wykonujemy zaawansowane procedury onkologiczne.
Operacje te, przeprowadzane są przez ginekologów posiadających specjalizacje z ginekologii onkologicznej.
Większość procedur operacyjnych wykonujemy małoinwazyjną techniką laparoskopową.
Zakres działalności obejmuje terapię raka trzonu macicy, jajnika, szyjki macicy, pochwy oraz sromu.
W ramach szybkiej ścieżki onkologicznej pacjenci mają zapewniony skrócony czas oczekiwania na zabieg operacyjny.
Zakres opieki obejmuje zarówno leczenie operacyjne, jak i opiekę pozabiegową, w ramach której prowadzimy uzupełniającą radio- i chemioterapia, a także okresowe wizyty kontrolne.
RAK JAJNIKA
Czy do operacji z powodu choroby nowotworowej konieczny jest ginekolog z podspecjalizacją z ginekologii onkologicznej?
Wszystkie badania dowodzą, że zabieg operacyjny, przeprowadzony przez ginekologa posiadającego specjalizację z ginekologii onkologicznej jest korzystnym czynnikiem prognostycznym. Procedura ta wydłuża czas przeżycia oraz czas do nawrotu choroby w porównaniu z analogiczną operacją przeprowadzoną przez lekarza bez tej specjalizacji.
RAK TRZONU MACICY
Czy można operować raka trzonu macicy zastosowaniem chirurgii minimalnie inwazyjnej?
Większość operacji w tego typu schorzeniu przeprowadzamy przy pomocy laparoskopii. Jest to metoda bezpieczna, skuteczna, bardzo precyzyjna, a także wiążąca się z małą ilością powikłań oraz umożliwiająca szybki powrót do zdrowia.
CIĄŻA Z NOWOTWOREM ZŁOŚLIWYM
Czy mając nowotwór złośliwy, jest możliwe leczenie oszczędzające płodność?
W mniej zaawansowanych stadiach choroby jest to możliwe. Zawsze musimy rozważyć ryzyko i korzyści takiego postępowania. Możliwości obejmują postępowanie przedoperacyjne w postaci zamrożenia zarodków i komórek jajowych, dobór odpowiedniego zakresu operacji, jak i postępowanie pooperacyjne, w postaci odpowiedniego leczenia uzupełniającego. Ostateczna decyzja podejmowana jest w zależności od rodzaju nowotworu, stopnia zaawansowania choroby oraz preferencji pacjentki.
RAK SZYJKI MACICY
Czy można zabezpieczyć siebie i rodzinę przed rozwojem raka szyjki macicy?
Jak najbardziej. Prawie wszystkie raki szyjki macicy są wynikiem zakażenia onkogennej postaci wirusa HPV, czyli wirusa brodawczaka ludzkiego. Szacuje się, że w czasie całego życia nawet 80 procent populacji może mieć styczność z tym wirusem. Aktualnie jest dostępna szczepionka zabezpieczająca przed tym patogenem. Zaleca się, aby szczepić młodzież pomiędzy 9-14 rokiem życia, aczkolwiek osoby starsze również odniosą korzyść z tej procedury. Szczepienie to, nie wyklucza konieczności wykonania badań profilaktycznych, takich jak cytologia, a najlepiej oznaczenie obecności wirusa HPV (DNA HPV), które należy wykonywać od 25 r.ż. lub najpóźniej 3 lata od rozpoczęcia współżycia.

Co nas wyróżnia?
specjalizacja z ginekologii onkologicznej
wieloletnie doświadczenie
małoinwazyjne procedury
kompleksowa opieka przed śród i pooperacyjna
wielospecjalistyczny szpitalny zespół
decyzje podejmowane na konsylium lekarskim składającym się z radioterapeuty, onkologa, ginekologa onkologa oraz chirurga onkologa
diagnostyka molekularne i immunohistochemiczna wyciętego materiału